Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 18A; 21W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AOD480
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD480
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 18A; 21W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 18A |
| Power dissipation | 21W |
| On-state resistance | 23mΩ |
| Gate charge | 3.5nC |