Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; 8/-9.4A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD607A
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD607A
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; 8/-9.4A
| Mounting | SMD |
| Case | TO252-4 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Drain current | 8/-9.4A |
| Power dissipation | 7.5/12W |
| On-state resistance | 25/27mΩ |
| Gate charge | 6.7nC |
| Kind of transistor | complementary |