Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 40/-40V; 12/-12A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD609
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD609
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 40/-40V; 12/-12A
| Mounting | SMD |
| Case | TO252-4 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40/-40V |
| Drain current | 12/-12A |
| Power dissipation | 14/15W |
| On-state resistance | 30/45mΩ |
| Gate charge | 8.3/16.2nC |
| Kind of transistor | complementary |