Transistor: N-MOSFET; unipolar; 400V; 5A; 125W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD9N40
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD9N40
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 400V; 5A; 125W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 400V |
| Drain current | 5A |
| Power dissipation | 125W |
| On-state resistance | 800mΩ |
| Gate charge | 19.5nC |