Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 5.7A; 178W; TO252
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOD9N50
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOD9N50
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 5.7A; 178W; TO252
| Mounting | SMD |
| Case | TO252 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 5.7A |
| Power dissipation | 178W |
| On-state resistance | 860mΩ |
| Gate charge | 13.1nC |