Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 22/85A; 9.6/30W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOE6930
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOE6930
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 22/85A; 9.6/30W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | asymmetric |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 22/85A |
| Power dissipation | 9.6/30W |
| On-state resistance | 4.3/0.83mΩ |
| Gate charge | 15nC |