Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 35/67A; 9.6/15W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOE6936
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOE6936
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 35/67A; 9.6/15W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | asymmetric |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 35/67A |
| Power dissipation | 9.6/15W |
| On-state resistance | 5/2mΩ |
| Gate charge | 15nC |