Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 10A; 30W; TO251A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOI4286
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOI4286
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 10A; 30W; TO251A
| Mounting | SMD |
| Case | TO251A |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 10A |
| Power dissipation | 30W |
| On-state resistance | 68mΩ |
| Gate charge | 2.8nC |