Transistor: IGBT
Kordarv:
240.0
Minimum quantity:
240.0
Tootekood:
AOK30B135C1
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOK30B135C1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 144W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 120A |
| Collector current | 30A |
| Gate charge | 65nC |
| Collector-emitter voltage | 1.35kV |