Transistor: IGBT
Kordarv:
240.0
Minimum quantity:
240.0
Tootekood:
AOK40B120P1
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOK40B120P1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO247 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 300W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 160A |
| Collector current | 40A |
| Collector-emitter voltage | 1.2kV |