Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 46A; 20.5W; UltraSO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOL1454G
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOL1454G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 40V; 46A; 20.5W; UltraSO8
| Mounting | SMD |
| Case | UltraSO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 40V |
| Drain current | 46A |
| Power dissipation | 20.5W |
| On-state resistance | 5.9mΩ |
| Gate charge | 20nC |