Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -15.5A; 3.2W; DFN2x2C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AON2411
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON2411
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -12V; -15.5A; 3.2W; DFN2x2C
| Mounting | SMD |
| Case | DFN2x2C |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | -12V |
| Drain current | -15.5A |
| Power dissipation | 3.2W |
| On-state resistance | 8mΩ |
| Gate charge | 20nC |