Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 9.6A; 3W; DFN8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON3402
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON3402
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 20V; 9.6A; 3W; DFN8
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 9.6A |
| Power dissipation | 3W |
| On-state resistance | 13mΩ |
| Gate charge | 17.9nC |