Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 8A; 2W; DFN3x3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON3414
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON3414
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 8A; 2W; DFN3x3
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 2W |
| On-state resistance | 17mΩ |
| Gate charge | 15nC |