Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; DFN8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON3611
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON3611
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; DFN8
| Mounting | SMD |
| Case | DFN8 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Drain current | 3.8/-4.7A |
| Power dissipation | 1.3/1.6W |
| On-state resistance | 50/38mΩ |
| Gate charge | 2/4.6nC |
| Kind of transistor | complementary |