Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 20V; 8A; 1W; DFN6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON5820
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON5820
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 20V; 8A; 1W; DFN6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN6 |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | common drain |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 20V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 1W |
| Gate charge | 12.5nC |