Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 83A; 20W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6312
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6312
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 83A; 20W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 83A |
| Power dissipation | 20W |
| On-state resistance | 1.85mΩ |
| Gate charge | 43nC |