Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -67A; 33W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6403
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6403
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -67A; 33W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -67A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 3.1mΩ |
| Gate charge | 163nC |