Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -67A; 62.5W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6411
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6411
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -67A; 62.5W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -67A |
| Power dissipation | 62.5W |
| On-state resistance | 2.1mΩ |