Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -21.5A; 12.5W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AON6435
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6435
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -30V; -21.5A; 12.5W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -30V |
| Drain current | -21.5A |
| Power dissipation | 12.5W |
| On-state resistance | 17mΩ |
| Gate charge | 10nC |