Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 18A; 25W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6482
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6482
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 18A; 25W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 18A |
| Power dissipation | 25W |
| On-state resistance | 37mΩ |
| Gate charge | 34nC |