Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 63.5A; 19.2W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6572
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6572
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 63.5A; 19.2W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 63.5A |
| Power dissipation | 19.2W |
| On-state resistance | 3.2mΩ |
| Gate charge | 46.5nC |