Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 27A; 15.5W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AON6594
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6594
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 27A; 15.5W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 27A |
| Power dissipation | 15.5W |
| On-state resistance | 7mΩ |
| Gate charge | 15.5nC |