Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; 4/8W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON6667
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON6667
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N/P-MOSFET; unipolar; complementary; 30/-30V; 4/8W
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N/P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30/-30V |
| Drain current | 10.5/-12.5A |
| Power dissipation | 4/8W |
| Gate charge | 7.1nC |
| Kind of transistor | complementary |