Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 30A; 21W; DFN3.3x3.3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7230
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7230
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 30A; 21W; DFN3.3x3.3
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3.3x3.3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 30A |
| Power dissipation | 21W |
| On-state resistance | 11.5mΩ |
| Gate charge | 13nC |