Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 11A; 15.6W; DFN3.3x3.3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7254
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7254
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 11A; 15.6W; DFN3.3x3.3
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3.3x3.3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 11A |
| Power dissipation | 15.6W |
| On-state resistance | 54mΩ |
| Gate charge | 5.6nC |