Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 34A; 17W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7262E
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7262E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 34A; 17W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 34A |
| Power dissipation | 17W |
| On-state resistance | 6.2mΩ |
| Gate charge | 15nC |