Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 39A; 33W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7280
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7280
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 39A; 33W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 39A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 8.5mΩ |
| Gate charge | 26.5nC |