Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 8A; 8.3W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7296
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7296
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 8A; 8.3W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 8A |
| Power dissipation | 8.3W |
| On-state resistance | 66mΩ |
| Gate charge | 3nC |