Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 24A; 9.5W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AON7380
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7380
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 24A; 9.5W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 24A |
| Power dissipation | 9.5W |
| On-state resistance | 6.8mΩ |
| Gate charge | 6.2nC |