Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -29A; 12W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7407
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7407
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -29A; 12W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -29A |
| Power dissipation | 12W |
| On-state resistance | 18mΩ |
| Gate charge | 44nC |