Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -39A; 33W; DFN3.3x3.3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7423
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7423
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -20V; -39A; 33W; DFN3.3x3.3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3.3x3.3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -20V |
| Drain current | -39A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 11mΩ |
| Gate charge | 70nC |