Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 21A; 9W; DFN3x3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Tootekood:
AON7430
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7430
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 21A; 9W; DFN3x3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 21A |
| Power dissipation | 9W |
| On-state resistance | 12mΩ |
| Gate charge | 14nC |