Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 39A; 33W; DFN3.3x3.3 EP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7528
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7528
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 39A; 33W; DFN3.3x3.3 EP
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3.3x3.3 EP |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 39A |
| Power dissipation | 33W |
| On-state resistance | 2mΩ |
| Gate charge | 21.3nC |