Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 14A; 7W; DFN3x3A DUAL
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7804
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7804
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 14A; 7W; DFN3x3A DUAL
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3A DUAL |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 14A |
| Power dissipation | 7W |
| On-state resistance | 21mΩ |
| Gate charge | 7.5nC |