Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 12/14A; 9/10W; DFN3x3A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AON7934
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AON7934
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 30V; 12/14A; 9/10W; DFN3x3A
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3x3A |
| Polarisation | unipolar |
| Semiconductor structure | asymmetric |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 12/14A |
| Power dissipation | 9/10W |
| On-state resistance | 10.2/7.7mΩ |
| Gate charge | 3.9/6nC |