Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 41A; 21.5W; DFN3.3x3.3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AONR62818
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AONR62818
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 41A; 21.5W; DFN3.3x3.3
| Mounting | SMD |
| Case | DFN3.3x3.3 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 41A |
| Power dissipation | 21.5W |
| On-state resistance | 6.6mΩ |
| Gate charge | 34nC |