Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 36A; 20W; DFN5x6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AONS32306
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AONS32306
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 30V; 36A; 20W; DFN5x6
| Mounting | SMD |
| Case | DFN5x6 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 30V |
| Drain current | 36A |
| Power dissipation | 20W |
| On-state resistance | 3.6mΩ |
| Gate charge | 63nC |