Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 60V; 7.5A; 1.6W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOSD62666E
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOSD62666E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET x2; unipolar; 60V; 7.5A; 1.6W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Version | ESD |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 7.5A |
| Power dissipation | 1.6W |
| On-state resistance | 14.5mΩ |
| Gate charge | 6.5nC |