Transistor: IGBT
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AOT10B65MQ2
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT10B65MQ2
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 75W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 30A |
| Collector current | 10A |
| Gate charge | 24nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |