Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 7.2A; 250W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT10N60
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT10N60
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 600V; 7.2A; 250W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 600V |
| Drain current | 7.2A |
| Power dissipation | 250W |
| On-state resistance | 600mΩ |
| Gate charge | 31nC |