Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 8.5A; 250W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT13N50
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT13N50
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 500V; 8.5A; 250W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 500V |
| Drain current | 8.5A |
| Power dissipation | 250W |
| On-state resistance | 510mΩ |
| Gate charge | 30.7nC |