Transistor: IGBT
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
AOT15B65MQ1
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT15B65MQ1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: IGBT
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Kind of package | tube |
| Type of transistor | IGBT |
| Power dissipation | 107W |
| Gate-emitter voltage | ±30V |
| Pulsed collector current | 45A |
| Collector current | 15A |
| Gate charge | 32nC |
| Collector-emitter voltage | 650V |