Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 107A; 187.5W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT2500L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT2500L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 150V; 107A; 187.5W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 150V |
| Drain current | 107A |
| Power dissipation | 187.5W |
| On-state resistance | 6.5mΩ |
| Gate charge | 97nC |