Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 18A; 20.5W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT2618L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT2618L
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 18A; 20.5W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 18A |
| Power dissipation | 20.5W |
| On-state resistance | 19mΩ |
| Gate charge | 6nC |