Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 110A; 134W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT266L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT266L
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 110A; 134W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 110A |
| Power dissipation | 134W |
| On-state resistance | 3.5mΩ |
| Gate charge | 65nC |