Transistor: N-MOSFET; unipolar; 1kV; 1.8A; 132W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT3N100
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT3N100
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 1kV; 1.8A; 132W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 1kV |
| Drain current | 1.8A |
| Power dissipation | 132W |
| On-state resistance | 6Ω |
| Gate charge | 15nC |