Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 108A; 167W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT410L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT410L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 100V; 108A; 167W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 100V |
| Drain current | 108A |
| Power dissipation | 167W |
| On-state resistance | 6.5mΩ |
| Gate charge | 107nC |