Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 78A; 134W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT430
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT430
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 75V; 78A; 134W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 75V |
| Drain current | 78A |
| Power dissipation | 134W |
| On-state resistance | 11.5mΩ |
| Gate charge | 114nC |