Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 82A; 167W; TO220
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
AOT482L
Tootja: ALPHA & OMEGA SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: AOT482L
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 80V; 82A; 167W; TO220
| Mounting | THT |
| Case | TO220 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Drain current | 82A |
| Power dissipation | 167W |
| On-state resistance | 7.2mΩ |
| Gate charge | 66.8nC |